generální ředitel společnosti vion Michael Kottnig v exkluzivním rozhovoru.

1. část

Ve dvoudílném rozhovoru představujeme muže, který stojí za společností vion – vision one invest. Generální ředitel Michael Kottnig vypráví o své osobní vizi vionu a o tom, jak z něj chce vytvořit společnost zaměřenou na budoucnost a trvale udržitelný rozvoj.

Kdo je vion?

Michael Kottnig: Vion je společnost v sektoru finančních služeb, která pomocí zodpovědných konceptů podporuje klienty ve zvládnutí důchodové problematiky. U nás je klient vždy ve středu pozornosti. Klientům nabízíme možnosti, které jinde na trhu neexistují, anebo je těžké je najít. To vše se zaměřením na trvalou udržitelnost, transparentnost a inovace.

Kolik lidí pracuje pro vion?

Michael Kottnig: Je to celkem asi 600 lidí, kteří pro nás v Rakousku, na Slovensku a ve Slovinsku pracují jako obchodní partneři, resp. tipaři. Všichni naši obchodní partneři mají vzdělání nutné pro vykonávání činnosti finančního poradce, tipaři se vzdělávají.

Vion působí v několika zemích, jak zvládáte zachovat si o všem přehled?

Michael Kottnig: Vion je startupový podnik; to znamená, že musíme zdolávat výzvy v celé řadě oblastí. Musím však říci, že se nám v uplynulých šesti měsících dařilo tyto výzvy vzorově zvládat. Dnes už si užíváme harmonické souhry všech subjektů, mám tím na mysli naši partnerskou banku Partner Bank, naše obchodní partnery i nás samotné. Pro mne jako jednatele společnosti je toto samozřejmě velice pozitivní vývoj, jelikož se mi takto daří udržovat si celkový přehled.

Jaká je Vaše mise?

Michael Kottnig: Chci nás posunout do takové pozice, aby naši zákazníci byli vždy spokojeni, protože budeme schopni nabídnout každému střadateli ten správný investiční koncept. Z toho důvodu vidím svůj největší osobní úkol v zaměření se na kvalitní vzdělávání našich obchodních partnerů s vědomím, že všichni naši „vioňáci“ budou ochotni vydat se touto cestou a občas udělat i nějaký ten krok navíc!

 

Ve vaší společnosti nabízíte také kariérní rozvoj ve finanční branži.
Jak vypadá vzdělávání a jaké perspektivy se díky tomu otevírají?

Michael Kottnig: Odborné vzdělávání majetkového poradce probíhá v exkluzivní spolupráci s rakouskou obchodní komorou a je srovnatelné se získáním výučního listu. Zaměřujeme se na zprostředkování rozsáhlých vědomostí a kompetentní transfer know-how. Každý, kdo se rozhodne vydat se touto cestou s námi, získá možnost se této odborné stránce naučit. Dle mého názoru je šance být úspěšným podnikatelem v rámci naší firmy naprosto jedinečná. Společně s našimi vedoucími pracovníky zprostředkováváme všem novým zájemcům postupné kroky k dosažení samostatné podnikatelské činnosti. Jsem přesvědčen, že takovýto postup je velmi důležitý, neboť jen velmi malé procento lidí dokáže uvažovat jako podnikatelé. Klienti budou našich služeb nezávislých finančních poradců v budoucnu využívat stále více, otevírá se nám tedy obrovský potenciál a dalekosáhlé perspektivy. Naše flexibilita nás odlišuje od kamenných bank a pojišťoven.

Jaké předpoklady musí daný zájemce splňovat?

Michael Kottnig: Člověk musí být samozřejmě rád v kontaktu s lidmi, to je nevyhnutelné. Je také důležité mít notnou dávku ochoty. Stejně tak je samozřejmostí, aby člověk byl připraven udělat i něco nad rámec svých povinností a byl ochoten ujít pár kroků navíc. Kromě toho je velkou výhodou základní zájem o svět financí.

Jak se pozná dobrý podnik a dobrý podnikatel? To, a ještě spoustu dalšího se dozvíte od muže, který stojí za společností vion – vision one invest. Přečtěte si v 2. části rozhovoru, čeho chce generální ředitel Michael Kottnig dosáhnout a co jej motivuje.

 

facts

michael kottnig.

Michael Kottnig je jednatelem společnosti vion – vision one invest. Díky svým dlouholetým zkušenostem ve světě financí disponuje velikým množstvím fundovaných odborných znalostí v tomto odvětví. Michael Kottnig je také vysoce uznávaným komunikátorem a má silnou vůli realizovat svá předsevzetí. Těchto svých předností využívá jak při organizování tak i při lektorské činnosti na seminářích pro vedoucí pracovníky společnosti. Jeho rukopis nese i výstavba nového exkluzivního konceptu vzdělávání pro tuto branži ve spolupráci s rakouskou obchodní komorou.

Michael Kottnig nastoupil v roce 1996 po složení maturitní zkoušky kariéru profesionálního fotbalisty, která jej na pozici brankáře vynesla až do 3. nejvyšší rakouské ligy. Během své profesní dráhy sportovce vystudoval sportovní vědy na univerzitě ve Štýrském Hradci. Současně se vyučil pekařskému řemeslu, což mu již během studií umožnilo nasbírat podnikatelské zkušenosti ve vedení rodinné firmy.

Ve své kariéře zůstával věrný svým osobním a pracovním zásadám. Aby získal nové zkušenosti, rozhodl se pro finančnictví a přešel na plný pracovní úvazek do štýrské společnosti pro majetkové poradenství. Během své více než desetileté činnosti v této společnosti dokončil nejen vzdělání pro živnostenské oprávnění majetkového poradce a poskytovatele finančních služeb, ale vybudoval si i know-how přesahující tento horizont a dnes se mimo jiné specializuje na témata prodeje a školení.

author
klaus peternel